18 Şubat 2015 Çarşamba

Reviews - P2 Lipgloss + H&M Lip Balm + Nivea Creme (Super Mini)

Herkese merhabalar. Malum kaybımız nedeniyle bir süredir paylaşım yapmadık, bir türlü yapamadık , hala da içimiz buruk ve bu çözülmemiş problemin suçluları (halkın hangi kesimi hangi kişileri olursa olsun) cezalandırılıp, kalıcı çözümler bulunmadıkça da yüzümüz eskisi gibi gülmeyecek. Bizler maskelerimizi takmaya devam edip, içimizden ağlamaya devam edeceğiz. Hanımlar, özellikle bu aşamada özellikle bize çok iş düşüyor çünkü sevgili Zahide Yetiş'in programında da dediği gibi, o adamları da BİZ yetiştiriyoruz! Çüklerini biz göstertiyoruz, kızların saçlarını çekmelerine, erkeklerin yanında kızları susturmalarına biz izin veriyoruz. Cezai yaptırımlar düzeltilecektir elbet ama geri getiremeyeceğiz ki gidenleri?! Lütfen, geç kalmadan hemen şimdi başlayın. Sesinizi çıkartın, teması kısıtlayın, kendinize hak etmediğiniz istemediğiniz şeyleri yaptırmayın! Küçük erkek çocuklarına da aşılayın bunu, yüzyıllık dedelerinize ninelerinize de. Çünkü değişim bizim elimizde!

Gelelim 3 ürünün değerlendirmesine: 
Geçen haftasonu kısaca uğradığım Berlin'imde, alışverişim esnasında edindiğim birkaç ürüne ve hediye edilen mini minicik kremime değinmek istiyorum (HAUL - Tüm aldıklarım, sonraki yazımızda :)). 

P2 ' nun bu güzeller güzeli can alıcı renkli Lip Gloss'u: 
Fancy Beauty Tales Lip Gloss 
@ dm - 2,49EUR

Cart pembe ruj arayışındayken ( Jeffree Star yaktın bizi anam ) , karşıma muadillerinden epey ucuz fakat kullanımından çok memnun kaldığım bu bal çıktı. Rengi öyle cart ki, başta insan korkuyor böyle nasıl çıkarım insan arasına diye ama rengi çok güzel dudaklarınıza karışıp doğalımsı bir görünüm veriyor. Sürümü çok kolay, bal ya da karamel yalamışsınız da dudağınıza yapışmış şimdi de dudaklarınızı aralayamıyormuşsunuz izlenimi de vermiyor :) Kalıcılığı ehh işte, ben gibi dudaklarını mınınımıımınım kıpırdatan değil de temassız kullananlardansanız uzunca bir süre duracaktır, durmazsa da tazeleyiverin canım bu fiyata bu kadar hizmet, daha ne olsun :)))Gelelim H&M'in
Lip Balm'ına. İki türü vardı (tabi ki ikisini de aldım rahatladım -_- ), öncelikle Elma&Vanilyalısından başladım. 

Devasa bişey, yani ufak dudaklılar için pek böyle sevimli bi görünüm almıyor sürerken ya da ben beceremedim :D ama kokusuna bayıldım. Sürümü rahat, sıcak dudaklarla birleşince yumuşacık oluveriyor ve nispeten uzunca da bir süre dudaklarda kalıyor. Hafif yağlı bir yapısı var ancak mesela Nivea'nın Lip Balmlarında karşılaştığım belirli bir zaman sonra ısıdan pelteye dönme efenime söyliiim dudağa süreyim derken burun çene dahil her yere bulaşma şeysini görmedim, ilerleyen zamanlarda sonuna yaklaştıkça yeniden değerlendireceğim :) Ancak 1,99EUR gibi bir fiyatla Baby Lips'in muadili olarak hem daha fazla ürün hem daha katı görünümlü birşey alabilirsiniz ;)

Son olarak, Tchibo'dan (ÇİBO diye okunur) (Alman Kahve firması - hala mağazalarına uğrayıp da burnunuzu mükemmel kahve kokusunda maruz bırakmadıysanız tü size - tabi şehrinde Tchibo olanlar için konuşuyorum :)) kahve alırken, Sevgililer Günü diye elime bu mini minnacık kremi ve bir de kurabiyeyi tutuşturdular (single olduğum çok mu belli oluyor oradan? 0_o) Aslında kozmetik ürünler gözlerimizi bürümüşken gerçekten ihtiyacımız olan şeyleri göremeyebiliyoruz, çocukluğumda annemin Bebe ile hatta Penaten ile birlikte kullandığı tek markanın tek ürünüydü bu en minik kutusu da bundan sonra çantamdaki yerini alacak, özellikle dirseklerim ve ellerim aşırı kurumuşken düzenli kullanımla onları düzeltebileceğim görüşündeyim. Aşırı yoğun ve yağlı olması nedeniyle yağlı bölgelerde tıkanıklıktan ziyade hiç bir gidecek yol bulamayacağı için bembeyaz kirecimsi bir tabaka oluşturacak ve palyaço makyajının bazını elde etmenizi sağlayacaktır, yalnızca mesela pişik olan yerlerde veya aşırı kuru yerlerde kullanın ki kremin de hakkını yemeyin :)


Öpcüklerimleeeeeeeeee, Meltem


 

2 yorum:

 1. çok güzel bir yazı olmuş. takibe aldım bende beklerim. sevgiler..
  theruj.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz :) Biz de takipteyiz, her zaman bekleriz :** selam ve sevgilerimizle ;)

   Sil