About Meltem @mel_ka

Türkçe / English  / Deutsch
Tatlılarım, ben Meltem, 1986 Berlin doğumluyum, Başak burcuyum, hesaplardan takip ederseniz, doğum günümü de zamanla öğrenirsiniz zira ben aylar öncesinden davul zurnayla cümle aleme duyurmaya başlıyorum  :) Şuanda Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde ikamet ediyorum. 2016 yılındaki doğum günümden beri de evliyim :) Ailenin tek kızıyım, 4’lü çekirdek ailenin “tekne kazıntısı”, babasının Meliş (evet ş’ynen), abisinin Meltoş, annesinin Meltem/kızım dediğiyim :) 
AAnkara Üniversitesi Sinoloji Bölümü 2008 mezunuyum (aah ah gençlik günlerim….), Ankara’yı ilk sene ölümüne sevmesem de sonradan alıştım, artık 3.memleketim Angara diyorum, 1.Berlin 2.Tekirdağ (üj bej bea). Sinoloji yazdım ama anlamadınız di mi? Doğrudur ben de tercihlere ekleyene kadar ne olduğunu bilmiyordum :D Bu ağız dolusu, her ilk söyleyenin dilinde şenlik edası bırakan bölüm: Çin Filolojisi yani Çin Dil Bilimi. Höh bilimler bitti bir de dil bilimi mi çıktı demiyonuz di mi aşklarım??? :)))) Bölümce hepimiz Çince bilicez paraya para demicez, çok kazanıcaz dedik, hea öyle olmadı ama olsun :D marjinal bir bölüm mezunuyuz ya o bize yeter..
Bunun haricinde ana dil seviyesinde Almanca (ja das ist schön), yine anadile yakın seviyede Ingilizce (yeah man), accıkın Hollandaca (schatje) ve başlangıç Rusçası biliyorum (Да, это кошка). Dil öğrenmeyi, yeni kültürler ve yeni memleketler gezmeyi, tanımayı çok seviyorum. Hayvanları insanlardan çok seviyorum, vakit bulabilirsem kitap okumayı, genel olarak bir şeyler edinmeyi (yani alıp alıp bir köşeye yığıp bir daha da yüzüne bakmamayı -_-) seviyorum, otobüs seyahatlerini, uçmayı, fotoğraf çekmeyi, irili ufaklı aksesuarları, çantalar ve ayakkabıları, saçımın rengini değiştirmeyi çok seviyorum :D 
SAlıştıktan sonra ya da birini bunaltmak istiyorsam çok konuşurum, konuyu tam anladığından emin olmak için soluk bile almam gerekirse :D Bu aralar diyetteyim (106 başlangıç, güncel 91!!!), eski sigara tiryakisiyim (en son günde 2 paket içiyordum -köhköhköhkhökhöhkhöhkh-) 24.01.2014’te bıraktım tövbeler olsun düşmanıma versin Rabbim :P 
Makyaj, üniversite yıllarında pudra, allık, göz kalemi ve far şeklindeydi, oldum olası krater görünümlü siyah noktalarım var fondöten kullanmayı beceremem (düğün makyajları zamanı hariç hiç yüzümde göremezsiniz), günlük hayatta bir rimel bir de göz kalemi sürer çıkarım, dudaklara son zamanlarda likit mat rujları sürüp çıkıyorum, ufak dudaklı olduğum için seviyorum böylesi daha kalıcı oluyor :) Yine de almaktan kaçınmıyorum ve tabi ki kimi günler makyaj yapıyorum, sizlerle de bunları paylaşıyor ya da duyduklarımı araştırdıklarımı denediklerimi paylaşıyorum. He ojelerim ayrı bir konu, ancak onları da artık yavaştan dağıtıp azaltıyorum. Yavaş yavaş less is more akımına kapıldım, ne kadar ihtiyacım olduğunu da bir gün evimi ziyarete gelirseniz anlarsınız :)))

Bloggerlığa aslında çok erken başladım, küçüklüğümden beri yazmayı çok severim, internet hayatımıza girdiğinden beri de yazıp bir şeyler paylaşmayı çok seviyorum :) Bu mecrada pırıl pırıl kalpli dostlar edindim, her biri birbirinden değerli insanlar hayatımı güzelleştirdi, daha nice senelerde birlikte olmak temennisiyle :)
Sizi seviyorum, özletmeyin kendiniziiii :*
Meltem
*Hey gidi günler hey :))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder